Wilkasy plazagminnaWilkasy to miejscowość wypoczynkowa z XIV w. położona wśród lasów 4 km od centralnego miasta Mazur - Giżycka nad jeziorem Niegocin. Naturalne środowisko i dostępność obiektów sportowych (korty tenisowe, boiska sportowe, przystań wodna ze sprzętem pływającym, ośrodek jeździecki) gwarantują doskonały wypoczynek oraz kontakt z przyrodą. We wsi znajduje się kilka sklepów spożywczych (w tym Biedronka), poczta, restauracja, dyskoteka. Idealne miejsce na wypoczynek zarówno letni jak i zimowy. Wilkasy posiadają dogodne połażenie komunikacyjne. Znajdują się tutaj przystanki PKP i PKS. Kursuje także komunikacja miejska z Giżycka.

Od kilku lat trwa intensywny rozwój infrastruktury turystyczno - sportowej oraz oferty kulturalno-oświatowej. W roku 2009 została oddana do użytku wspaniale przygotowana ścieżka rowerowa, która prowadzi wzdłuż jeziora Niegocin do centrum Giżycka w okolicach mostu zwodzonego. Ścieżka prowadzi obok krzyżu Św. Brunona, jednej z największych atrakcji Giżycka, która stanowi także doskonałe miejsce widokowe na okolicę. W roku 2018 została uregulowana linia brzegowa jeziora Niegocin, wybudowano bogato wyposażoną siłownię plenerową. Według wielu żeglarzy oferta mariny W Wilkasach jest nieporównywalnie bardziej atrakcyjna niż portu w Giżycku. 

Wilkasy to nie tylko aktywny relaks nad wodą. Osoby lubiące inny rodzaj wypoczynku znajdą w Wilkasach przystań żeglarską z wypożyczalnią sprzętu pływającego, wypożyczalnię rowerów, boiska sportowe, korty tenisowe. W Wilkasach znajduje się także Park Wodny Wilkasy czy Park linowy w Hotelu Tajty.

Dogodne położenie Wilkas sprawia, że jest to także bardzo dobre miejsce wypadowe do zwiedzenia / obejrzenia wielu innych atrakcji Mazur, do których możemy zaliczyć między innymi: 
Najwyższe w Polsce wiadukty kolejowe w StańczykachMazurolandia i Park Miniatur Warmii i MazurWilczy Szaniec w Gierłoży (kwatera główna Hitlera), Wioska Surfów - nauka pływania na windsurfinguPływalnia kryta MOSiR w GiżyckuPark Dzikich Zwierząt w KadzidłowieZOO Safari OkrągłeSanktuarium Maryjne w Świętej LipceTwierdza Boyen GiżyckoHotel Zamek RynRezerwat Zubrów w Nadleśnictwie Borki, Mamerki – kwatera dowództwa WehrmachtuLeśniczówka Pranie (Muzeum K. I. Gałczyńskiego)Muzeum Ziemi Mazurskiej w OwczarniPiramida w Rapie – grobowiec rodu Farenheid.

  Wilkasy - widok na Jezioro Niegocin - WebCamera, https://wilkasy.webcamera.pl/

 

Panorama Wilkas z drona

 

Ścieżki rowerowe Wilkas i okolic (https://ugg.pl/cms/22554)

 

Prezentowana galeria zdjęć dotyczących Wilkas jest już nieaktualna. Prezentowane zdjęcia były robione kilka lat temu na potrzeby poprzedniej wersji serwisu. Wkrótce porcja nowych, uaktualnionych zdjęć z tej malowniczej miejscowości.. 

 

kod pocztowy: 11-500 Wilkasy,
telefon kierunkowy: (0-87),
woj. warmińsko-mazurskie,
Trasa: Giżycko - Mrągowo,
Giżycko - Mikołajki.

Joomla templates by a4joomla