Miejscowość Wilkasy położona jest na trasie Giżycko-Mrągowo lub Giżycko-Mikołajki około 4 km od Giżycka. Rozjazd do tych miejscowości wypada właśnie w samym centrum tej wsi. Wszystkie autobusy PKS wyjeżdżające z Giżycka w kierunku Mikołajek, Rynu, Mrągowa muszą przejeżdżać przez Wilkasy.
Dojeżdżając koleją należy zwrócić uwagę, że stacja niestety nie nazywa się Wilkasy, a Niegocin. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Stacja Niegocin jest pierwszym postojem pociągu wyjeżdżając z Giżycka w kierunku Olsztyna. Kolejną miejscowością są Sterławki Małe. Dodać należy także, że pociągi pospieszne niestety nie zatrzymują się w Niegocinie.
Najlepszym środkiem transportu z Giżycka (oprócz swojego samochodu) jest chyba komunikacja miejska.
Informacja PKS Giżycko tel. (087) 428 50 87
Informacja PKP Giżycko tel. (087) 428 42 68

Domek znajduje się na nowym osiedlu domków jednorodzinnych (nie w Zalesiu). Najdogodniejszy dojazd własnym środkiem transportu to: jadąc od strony Olsztyna - Mrągowa - Rynu skręcić za pensjonatem "Fregata" w prawo i to już właśnie jest ulica Brzozowa; jadąc od Giżycka w Wilkasach skręcić w kierunku Mrągowa i dalej prosto. Przy przystanku komunikacji miejskiej należy skręcić w lewo w ulicę Leśną, po minięciu domków jednorodzinnych dojedziemy do skrzyżowania ulic Leśnej i Brzozowej. W Brzozową należy skręcić w prawo i po chwili jesteśmy na miejscu.

 

 

Joomla templates by a4joomla