Giżycko przez większość turystów traktowane jest jako letnia stolica Mazur. Jest jednym z głównych portów na szlaku wodnym Wielkich Jezior Mazurskich i dzięki swojemu malowniczemu usytuowaniu między jeziorami Mamry i Niegocin stanowi niezwykle atrakcyjny ośrodek turystyczny i wypoczynkowy. Nie brak tutaj także wielu atrakcji oraz zabytków, które każdy turysta powinien zobaczyć. Z pewnością każdy żeglarz czy wędkarz będzie zachwycony pobytem w Giżycku, o miłośnikach plażowania nie zapominając.

Poza uciechami wodnymi Giżycko oferuje też inne atrakcje. W mieście zachował się wspaniały przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej - Twierdza Boyen, udostępniona do zwiedzania. Ciekawym obiektem jest też most obrotowy - jedyna czynna w Europie konstrukcja tego typu obsługiwana ręcznie. Warty zobaczenia jest także zamek krzyżacki stojący na Wyspie Giżyckiej, przekształcony kilka lat temu w hotel. Wspaniały widok na okolicę rozciąga się z wieży ciśnień usytuowanej przy ulicy Warszawskiej.
Pobliskie tereny także oferują wiele atrakcji. W Puszczy Boreckiej natknąć się można na żubra, choć bezpieczniej będzie zobaczyć okazy tego gatunku w zagrodzie pokazowej.

Joomla templates by a4joomla